Beyfix Şeffaf Astar
11 Ocak 2019
Beyfix Fayans Üstü Fayans Astarı
11 Ocak 2019

Beyfix Bürüt Beton Astarı

TANIMI
Akrilik emülsiyon esaslı,brüt beton yüzey, duvar ve tavanlar için, alçı ve çimento esaslı sıvaların yüzeye aderansını, çalışma süresini işlenebilirliğini arttırıcı astardır.
KULLANIM ALANLARI
İç ve dış mekanlarda su emiciliği yüksek brüt beton yüzeylerde sıva altına aderansı arttırmak ve su emiciliği azaltmak için kullanılır.
AVANTAJLARI
Yüzeylerin emiciliğini azaltarak üzerine uygulanacak malzemenin su kaybetmesini önler. Bu nedenle büzülme çatlaklarını oluşmasını engeller. Tozumuş kısımları yüzeye yapıştırarak üzerine uygulanacak malzemenin yüzeye tutunmasını sağlar. Çimento esaslı sıva ve benzeri ürünler için uzun çalışabilme süresi sağlar. Kullanıma hazırdır. Posteki rulo ile uygulanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır.
KULLANIM TALİMATI
BEYFIX BRÜT BETON ASTAR +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında sui le (BEYFIX BRÜT BETON ASTAR/ SU 4/1) seyreltilerek homojen hale gelinceye kadar karıştırılır. Posteki rulo ile tüm yüzeye eşit kalınlıkta uygulanır. Sıva uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruma süresi beklenmelidir. BEYFIX BRÜT BETON ASTAR aralıklarla karıştırılarak homojen yapısı korunmalı, çökme önlenmelidir.
AMBALAJ
12 kg ve 15 kg plastik kova
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Kiremit rengi sıvı
Sarfiyat Miktarı 0,200-0,300 kg/m²
Kuruma Süresi 12-24 saat (23 °C)
İnceltme Beyfix bürüt beton astar/su (4/1)
Yoğunluk 1,2-1,6 gr/cm³
pH 7-9
Bitmiş Film Görüntüsü Pürüzlü yüzey
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Uygulama Aletleri Posteki rulo
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.