Beyfix Bürüt Beton Astarı
11 Ocak 2019
Beyfix Dış Cephe Astarı
11 Ocak 2019

Beyfix Fayans Üstü Fayans Astarı

TANIMI
Akrilik dispersiyon esaslı, dolgulu, kullanıma hazır, seramik üzeri seramik uygulamalarına uygun yapışma arttırıcı astar malzemesidir.
KULLANIM ALANLARI
Tüm yapılarda, fayans üzeri fayans uygulamalarında, emiciliği yüksek sıva yüzeylerde, alçı, beton yüzeylerde, su emiciliği engellemek amacıyla kullanılır. Uygulandığı yüzeyin, yüzey yapışmasını arttırarak, yüzeyi pürüzlü hale getirir.
AVANTAJLARI
İçerisindeki özel dolgular sayesinde yüzeyi pürüzlü hale getirir. Fayans üzeri fayans kullanımlarında etkin çözümler sağlar. Kullanıma hazır malzemedir. Sürme esaslı kullanımı kolaydır. Yüksek yapışma sağlamaktadır. Yüzeydeki su emiciliği düşürür..
YÜZEY HAZIRLIĞI
Ortam sıcaklığı +5 ⁰C ile +35 ⁰C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak olan yüzey temiz, kuru, sağlam yapıda olmalıdır. Yüzeyde bulunan yağ, pas, çimento gibi yapışmayı etkileyen malzemeler yüzeyden kazınmalıdır. Çok yüksek sıcaklıklarda ve çok düşük sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Çok sıcak ve nemli havalarda , aşırı rüzgar alan bölgelerde uygulama yapılmamalıdır. Kuruma süresi minimum 4 saattir.
KULLANIM TALİMATI
BEYFIX FAYANS ÜSTÜ FAYANS ASTARI kullanılmadan orta devirli mikser yardımı ile malzeme homojen oluncaya kadar karıştırılmalıdır. BEYFIX FAYANS ÜSTÜ FAYANS ASTARI tek kat halinde rulo veya fırça yardımı ile uygulanır. Fayans üzeri fayans uygulamalarına başlanmadan önce mutlaka astarın kuruması beklenmelidir.
AMBALAJ
10 kg’lık plastik kova
GÜVENLİK KURALLARI
S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.
S24/25: Göz ve cilt temasından sakınınız.
S29: Kanalizasyona atmayınız.
S46: Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı ve etiketi gösteriniz.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Yapısı Akrilik Dispersiyon Esaslı
Renk Gri - Beyaz renkli ince toz
Sarfiyat Miktarı 0,20 - 0,25  kg/m² (tek kat) Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak
Su Karışım Oranı 6 - 6,5 lt. su / 25 kg. toz
Kuruma Süresi 24 saat
Toz Yoğunluk 1450 ± 100 kg./m³
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Yapışma Mukavemeti > 1 N/mm² (28 gün)
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.