Beyfix Akrilik Esaslı Su Yalıtım Malzemesi
11 Ocak 2019

Beyfix Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı

TANIMI
Çimento esaslı, kullanıma hazır hem toz halinde hemde su ile karıştırarak uygulanan hızlı priz alan su tıkacı.
KULLANIM ALANLARI
Çimento esaslı yüzeyler ve brüt betonlarda, temellerde, bodrumlarda, asansör boşluklarında, su depolarında havuzlarda ve beton borularda delik ve çatlaklardan gelen sızıntı veya basınçlı suların yalıtım öncesinde hızla durdurulması amacıyla kullanılır.
AVANTAJLARI
Uygulaması kolaydır. Yapışma mukavemeti yüksektir. Rötresiz ani priz alan bir tıkaçtır. Basınç dayanımı yüksektir. Üzerine her türlü su yalıtım malzemesi uygulanabilir. Korozif sulara karşı sülfatlı sulara karşı ve deniz suyuna karşı dirençlidir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz ve kuru olmalı, yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Çatlak ve boşluklar 2 cm genişlik ve derinliğe kadar kazınarak gevşek parçalardan temizlenmelidir. Çapı büyük olan deliklerde önce deliğin çevresi kapatılır ve delik boyutu küçültülür.
KULLANIM TALİMATI
1 kg. BEYFIX HIZLI PRİZ ALAN SU TIKAMA HARCI temiz bir kapta 0,25 lt. temiz su ile karıştırılarak hızla elle yoğrulur ve harç hamur kıvamına getirilir. Uygulamaya başlamadan önce lastik eldiven giyilmelidir. Hamur kıvamındaki harç su kaçağının olduğu bölgeye elle basınçla uygulanmalı en az 2 dakika boyunca beklenmelidir. Daha sonra yüzey mala ile düzeltilerek yalıtıma hazırlanır.
AMBALAJ
2,5 ve 15 kg’lık plastik kova
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
KALİTE BELGELERİ
TS EN 1504-3 Nisan 2006
CE Tebliğine uygundur.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Gri renkli toz
Karışım Oranı Ort. 0,25 Lt su / 1 kg toz
Sarfiyat Miktarı Ort. 1,5 kg/lt
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Kapta bekletme süresi 1 dakika
Priz Süresi 1-2 dakika
Yapışma mukavemeti ≥ 0,5 N/mm²
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.