Beyfix İnce Tamir ve Tesviye Harcı
11 Ocak 2019

Beyfix Kalın Tamir ve Tesviye Harcı

TANIMI
Çimento esaslı, kalın tamir harcıdır.
KULLANIM ALANLARI
İç ve dış cephelerde brüt beton, prefabrik beton gibi yüzeylerin tamir ve sıvanmasında, seramik gibi son kat kaplama ya da su yalıtımı öncesinde düzgün yüzey sağlanmasında tamir harcı olarak kullanılır.
AVANTAJLARI
Düzgün ve sağlam bir yüzey oluşturur. Prizini aldıktan sonra dona, suya ve ağır hava koşullarına dayanıklıdır. 5-30 mm kalınlığa kadar uygulanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.
KULLANIM TALİMATI
25 kg’lık BEYFIX KALIN TAMİR HARCI +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 5-5.5 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç çelik mala ile tamir yapılacak bölgeye basınç uygulayarak doldurulmalı ve tüm yüzeye 30 mm’i geçmeyecek şekilde eşit kalınlıkta uygulanmalıdır. Harç 45 dakikada tüketilmelidir. Yüzey nemli süngerle düzeltilip uygulama sonrasında 24 saat boyunca yüzey aralıklarla nemlendirilmelidir. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz.
GÜVENLİK KURALLARI
Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
AMBALAJ
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106x106 cm) 64 torba şlinkli.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
KALİTE BELGELERİ
TS EN 1504-3 / Nisan 2008 standardı belgelidir.
R2 - Yapısal olmayan tamir harcı sınıfıdır.
CE Tebliğine uygundur
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Gri renkli toz
Karışım Oranı 5-5,5 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 2 kg / m² (1 mm kalınlık için)
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Kapta Bekletme Süresi 45 dakika
Basınç Mukavemeti ≥ 15 MPa
Eğilme Dayanımı ≥ 4 N /mm2 (28 gün sonra)
Yapıştırma Suretiyle Oluşmuş Bağ ≥ 0,8 MPa
Sınırlandırılmış Büzülme - Genleşme ≥ 0,8 MPa
Kapiler Su Emme ≤ 0,5 kg/ m².h0,5
Uygulama Kalınlığı 5-30 mm (tek katta)
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.