Beyfix Kendiliğinden Yayılan Tesviye Şapı
11 Ocak 2019
Beyfix Quartz Esaslı Yüzey Sertleştirme Harcı
8 Ocak 2019

Beyfix Korunt Esaslı Yüzey Sertleştirme Harcı

TANIMI
Çimento, korunt, özel seçilmiş agrega ve kimyasal katkılar ile pigment içeriğiyle endüstriyel zeminler için mukavemeti ve aşınma dayanımı yüksek yüzeyler oluşturan yüzey sertleştiricisidir.
KULLANIM ALANLARI
Depolar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, atölyeler, otoparklar, servis istasyonları gibi endüstriyel ve ticari alanlar ile uçak hangarları, helikopter pistleri, tersaneler gibi yüksek mekanik aşınma dayanımı ve tozuma yapmaması istenen alanların iç ve dış mekanlarında kullanılır.
AVANTAJLARI
Düzgün ve tozuma yapmayan yüzeyler sağlar. Aşınma ve darbelere karşı dayanımı yüksektir. Yüksek geçirimsizlik sağlaması nedeniyle gres ve petrol yağlarına dayanımı yüksektir. Temizlenmesi kolaydır. Renk seçenekleri mevcuttur. Uygulanması kolay ve ekonomiktir. Uzun ömürlüdür.
YÜZEY HAZIRLIĞI
BEYFIX KORUNT AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ üzerine uygulanacağı beton kalitesi önemlidir. Basınç dayanımı en az 25 N/mm2 olmalıdır. İyi bir sonuç için betonun yeterli oranda çimento içermesi (300-350 kg/m3) ve döşeme betonunun kalınlığının en az 15 cm. olması önerilmektedir. Uygulama yapılacak taze beton yüzeyi çelik mala ya da tepsi perdahı yerine tahta mala ile düzeltilmelidir. Başparmakla beton yüzeyine bastırıldığında yüzeyde 5-10 mm derinliğinde iz kalıyorsa yüzey sertleştirici uygulamaya hazır hale gelmiştir. Hava sürükleyici katkı kullanılmış betonlar yüzey sertleştiriciler için uygun yüzeyler değildir.
KULLANIM TALİMATI
BEYFIX KORUND AGREGALI YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ nin 2/3’ü yüzeye elle ya da uygun aletlerle serpilerek homojen bir şekilde dağıtılır. Yüzeyde öbekler oluşturulmamalıdır. Ürünün içindeki agregaların ayrışmaması için uzak mesafelere serpme işlemi yapılmamalıdır. Serpilen malzeme betonun suyu ile her noktada eşit bir şekilde nemlenene kadar beklenir. Suyu çekerek renk değiştiren malzeme düşük devirli mala (helikopter) ile yüzeye iyice yedirilir ve böylece betonla bütünleşmesi sağlanır. Malzemenin kalan 1/3’ü yüzeye homojen bir şekilde serpilir ve koyu renk alınca zemine yedirilerek perdahlama yapılır. Son olarak düzeltme işlemi için bıçak perdahına (ince perdah) geçilir. Ön düzeltme düşük devir ve en düşük açıyla son düzeltme yüksek devirde istenilen parlaklık elde edilinceye kadar sürdürülür. Uygulama tamamlandıktan sonra erken kuruma ve çatlamaları önlemek için BEYFIX AKRİLİK ESASLI BETON KÜR uygulanır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak yalancı derzler uygulama tamamlandıktan 1-7 gün içinde 4 mm genişliğinde kesilir, içleri temizlendikten sonra uygun derz dolgusu ile doldurulur.
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
AMBALAJ
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106x106 cm) 64 torba şlinkli.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
KALİTE BELGELERİ
TS EN 1504-2/Nisan 2008 Standardına Uygundur.
CE Tebliğine uygundur.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Gri, kırmızı, yeşil, sarı renkli toz
Sarfiyat Miktarı 4-6 kg / m²  (2-3 mm kalınlık için) 
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Aşınma Direnci  ≤ 3000 mg [ 1000 devir, 1000 g Yük ]
Kapiler Su Emme ≤ 0,1 kg/m².h0,5
Çarpmaya Direnç ≥ 20 Nm
Çekip Koparma Deneyi Yoluyla Yapışma Dayanımı ≥ 2 N/ mm²
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.