Beyfix Isı Yalıtım Levha Sıva Harcı
11 Ocak 2019

Beyfix Mineral Dış Cephe Kaplaması

TANIMI
Çimento esaslı, orta dokulu dekoratif dış cephe kaplamasıdır.
KULLANIM ALANLARI
Tüm dış cephelerde ince sıvalı ve düzgün yapılmış kaba sıvalı yüzeyler ile dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde dekoratif son kat kaplama olarak kullanılır.
AVANTAJLARI
Buhar geçirgenliği sayesinde nefes alma özelliği vardır. Dekoratiftir. Su geçirimsizdir. Ağır iklim koşullarına dayanıklıdır. Yapışma mukavemeti yüksektir. Dış Cephe boyaları ile boyanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama öncesinde yüzey nemlendirilmelidir.
KULLANIM TALİMATI
25 kg’lık BEYFIX MİNERAL DIŞ CEPHE KAPLAMASI +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-6.5 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Harç çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayıldıktan sonra plastik mala ile dairesel hareketlerle desen verilir. Desen verme işlemi BEYFIX MİNERAL DIŞ CEPHE KAPLAMASI yaşken yapılmalıdır. Hazırlanan harç 3 saat içinde tüketilir, kullanım süresi geçmiş harç uygulanmaz. Uygulama birbirleriyle bağlantılı yüzeylerde tek seferde yapılmalıdır.
AMBALAJ
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106x106 cm) 64 torba şlinkli.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
KALİTE BELGELERİ
TS 7847 / HAZİRAN 2012 Belgelidir.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Beyaz renkli toz
Karışım Oranı 6-6.5 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 2.7 kg / m²
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Servis Sıcaklığı  -30 °C ile + 80°C arası
Kapta Bekletme Süresi 3 saat
Kuru Film Kalınlığı  >400 μm, E5
Tane Boyutu ≤2000 μm
Su Buharı Aktarım hızı V2, (15 ² gün
Su Aktarım Hızı W2, (0,1² h0,5
Çatlak Örtme A0
CO2 Geçirgenliği C0
Küf Direnci K2
Yangına Tepki Sınıfı A1
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.