Beyfix Priz Hızlandırıcı Beton Katkısı
11 Ocak 2019

Priz Hızlandırıcı Beton Katkısı

TANIMI
Reçine esaslı, kürlenme safhasında taze betondaki hızlı su kaybını önleyen kullanıma hazır bir sıvı kür malzemesidir.
KULLANIM ALANLARI
Geniş ve açık beton yüzeylerde, uçak pistleri, apron ve park sahaları, beton karayolları, barajlar, teraslar, istinat duvarları, kolon ve kirişler, kür ihtiyacı olan her betonda ve zemin sertleştirici uygulamalarını takiben güvenle kullanılır.
AVANTAJLARI
Ani su kayıplarını önleyerek rötre çatlaklarının ve mukavemet kayıpları oluşma ihtimalini azaltır. Yüzeyde leke bırakmaz, homojen dağılır. Yüzey tozumasını azaltır. Yüzey aşınma dayanımını arttırır. Kolay uygulanır, Sulama ve benzeri pahalı metotları ortadan kaldırır.
KULLANIM TALİMATI
Kullanılmadan önce BEYFIX REÇİNE ESASLI BETON KÜR MALZEMESİ çok iyi karıştırılmalıdır. Malzemenin uygulaması beton ve yüzey sertleştirici uygulamalarından sonra, beton yüzeyi bozulmayacak kadar priz alınca veya kalıpların sökülmesinden hemen sonra derz kesiminden önce yapılır. Mekanik bir pulvarizatör ile ince ve homojen bir tabaka teşkil edecek şekilde püskürtülür. En iyi netice kesintisiz ve sürekli bir püskürtme elde edilen tek parça bir kaplama uygulamasıyla alınır. Uygulama sırasında meydana gelebilecek malzeme birikim ve göllenmeleri sünger veya rulo yardımı ile giderilmelidir. Uygulamayı takiben beton yüzeyi 2-3 saat yağmurdan korunmalıdır. Derz kesimine kür malzemesi kurumadan başlanmamalıdır. Aksi halde uçuşan tozlar yüzeyde malzeme ile birlikte donar ve temizlenmesi güç lekeler bırakabilir. BEYFIX REÇİNE ESASLI BETON KÜR MALZEMESİ uygulanan yüzeyde daha sonra epoksi veya poliüretan kaplama yapılacak ise film tabakası basınçlı su, kumlama ya da solvent yardımıyla temizlenmelidir.
AMBALAJ
30 kg’lık plastik bidon, 200 kg’lık varil
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, dondan korunmuş depolanarak üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Beyaz renkli sıvı
Sarfiyat Miktarı Saha betonlarında: 0.150-0.250 kg/m² Zemin sertleştirici uygulamalarında : 0.100-0.150 kg/m²
Yoğunluk 1.02 ± 0.02 kg/lt
pH 7-9
Bitmiş Film Görüntüsü Şeffaf film
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.