Beyfix Fayans ve Seramik Yapıştırıcısı
3 Şubat 2017
Beyfix Derz Dolgu Harcı
3 Şubat 2017

Beyfix Yüksek Performanslı Granit Seramik Yapıştırıcısı

TANIMI
Çimento esaslı, yüksek yapışma gücü performanslı, kayma özelliği azaltılmış, elastik, büyük ebatlı seramik, granit, sırlı porselen ve porselen seramik yapıştırma harcıdır.
KULLANIM ALANLARI
İç mekanlarda büyük ebatlı seramik, granit, sırlı porselen ve porselen seramiklerin çimento esaslı sıva, şap ve brüt beton yüzeylere, alçı sıva ve alçı levha yüzeylere ya da eski seramik kaplamalı yüzeylere yatay ve düşeyde, dış mekanlarda çimento esaslı sıva, brüt beton, şap ve beton yüzeylere yatay ve düşeyde kullanılır. Müstakil yüzme havuzlarında güvenle kullanılır.
AVANTAJLARI
Kolay hazırlanır ve uygulanır. Yüksek yapışma mukavemetine sahiptir. Elastiktir. Uygun çalışma süresi sağlar. Düşey uygulamalarda kayma yapmaz.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde BEYFIX ince tamir harcı ve BEYFIX kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Yapıştırıcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir. Alçı sıva, alçı levha gibi yüksek sıvı emme özelliğine sahip yüzeylere ve eski seramik kaplı yüzeylere uygulama yapılmadan önce uygun bir BEYFIX Yüzey Astarı uygulanmalıdır.
KULLANIM TALİMATI
25 kg’lık BEYFIX YÜKSEK PERFORMANSLI GRANİT SERAMİK YAPIŞTIRICISI + 5°C ile + 35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-7 lt su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo ölçülerine uygun dişliye sahip malayla taraklanır. Seramikler taraklanan harca 20 dakika içinde yapıştırılmalıdır. Kullanım süresi geçmiş ve kabuklaşmış harç kullanılmaz. İyi bir yapıştırma işlemi için lastik çekiç yardımıyla seramik arkasındaki hava dışarı atılmalıdır. Derz boşlukları yapıştırma işleminden 24 saat sonra BEYFIX Derz Dolgu Harcı ile doldurulabilir.
AMBALAJ
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette (106x106 cm) 64 torba şlinkli.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
KALİTE BELGELERİ
TS EN 12004 / C2TES1 sınıfına uygundur.
C: Çimento esaslı
2: Yüksek performanslı
T: Kayma özelliği azaltılmış
S1: Elastik
E: Açık bekletme süresi uzatılmış
CE Tebliğine uygundur
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Gri veya Beyaz renkli toz
Karışım Oranı 6-7 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı 3-5 kg / m²
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Kapta Bekletme Süresi 6 saat
Yaya Trafiğine Uygunluk süresi 24 saat
Derz Uygulanabilme Süresi 24 saat
Yapışma Mukavemeti Başlangıç ≥ 1 N/mm²
Suya dald. sonra ≥ 1 N/mm²
Isıyla yaş. sonucu ≥ 1 N/mm²
Donma çöz. çev. sonra ≥ 1 N/mm²
Yapışma Mukavemeti ≥ 0.5 N/mm²
Kayma ≤ 0.5 mm
Esneklik ≥ 2,5mm - S1 (Esnek)
Yangına tepki A1
Sıcaklık Dayanımı -40°C ile +80°C
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.