+90 318 225 20 02

Beyfix Silikonlu Dış Cephe Astarı

Beyfix Silikonlu Dış Cephe Astarı

TANIMI

Akrilik emülsiyon esaslı, beyaz, örtücülüğü yüksek, dolgulu dış cephe astarıdır.

KULLANIM ALANLARI

Tüm binaların dış cephelerinde özellikle emiciliği yüksek yüzeylerde olmak üzere çimento bazlı sıvalar, eski kaplamalı yüzeyler üzerine hazır dekoratif sıvaların ve dış cephe kaplamaların altına aderansı arttırmak ve son kat hazır sıva ve dış cephe kaplamalarının tüketimini azaltmak amacıyla astar olarak kullanılır.

AVANTAJLAR

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Son kat hazır sıva veya dış cephe kaplamalarının yüzeye kuvvetle yapışmasını sağlar ve tüketimini azaltır. Eski kaplama kazınmadan uygulanarak üzerine yeni kaplama yapılabilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzey temiz, kuru, düzgün ve sağlam olmalıdır.

KULLANIM TALİMATI

BEYFIX DIŞ CEPHE BOYA ASTARI su ile BEYFIX DIŞ CEPHE BOYA ASTARI/ SU %20-25 inceltilerek homojen hale gelinceye kadar iyice karıştırılmalı ve tek kat halinde fırça veya rulo ile yüzeye uygulanmalıdır. Hazır sıva ve kaplama uygulamasına BEYFIX DIŞ CEPHE BOYA ASTARI uygulandıktan 12 saat sonra geçilmelidir. Uygulama sırasında ve bunu takip eden 24 saat boyunca ortam ve yüzey sıcaklığı en az 5°C olmalıdır.

AMBALAJ

20 kg’lık plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın
P262: Gözle, ciltle veya kıyafetle temas ettirmeyin
P391: Döküntüleri toplayın.
P301+P312: YUTULDUĞUNDA: Kendinizi iyi hissetmiyorsanız ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİN 114 NOLU TELEFONUNU veya doktoru/ hekimi arayın.

GörünümBeyaz
Sarfiyat Miktarı0,100-0,120 kg/m2 (tek kat) Yüzeyin pürüzlülüğüne ve emiciliğine bağlı olarak
İnceltme%20-25 hacimce
Kuruma Süresi12 saat
pH8-9
Uygulama Sıcaklığı+5°C ile +35°C arası

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir.

tr_TRTurkish