+90 318 225 20 02

Beyfix Isı Yalıtım Levha Yapıştırma Harcı

Beyfix Isı Yalıtım Levha Yapıştırma Harcı

TANIM
Isı yalıtım levhalarının (EPS, XPS, taş yünü vb.) beton, tuğla, gaz beton gibi yüzeylere yapıştırılmasında kullanılan, çimento esaslı, polimer katkılı ısı yalıtım levhası yapıştırıcısıdır.
KULLANIM ALANLARI
Rezidanslar, alışveriş merkezleri ve hastaneler. Yatay, dikey ve baş üstü uygulamalarda. Her türlü mineral yüzeylerde. Brüt beton, tuğla, gazbeton, iç ve dış mekanlarda ısı yalıtım levhasının montajında ​​kullanılır. Mantolama dışındaki uygulamalarda genel yapıştırıcı olarak da kullanılabilir.
AVANTAJLAR
Uygulanması ve şekillendirilmesi kolaydır. Her türlü iklim koşuluna karşı yüksek direnç gösterir. Uzun ömürlüdür. Buhar geçirgenliğine sahiptir. Yanıcı değildir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan ve benzeri yapışmayı önleyici madde ve atıklardan arındırılmış olmalıdır. Yüzeyler düzgün olmalı, gevşek kısımlar çıkarılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak ve boşluklar varsa uygun BEYFIX tamir harçları ile tamir edilmelidir. Uygulanacak zemin önceden hafifçe nemlendirilmelidir. Islaklık ve su birikintileri olmamalıdır. Zeminde çok fazla kusur varsa önceden ince veya kaba sıva uygulanmalıdır.
KULLANIM TALİMATLARI
25 kg BEYFIX ISI YALITIM LEVHA YAPIŞTIRICI + +5 °C ile +35 °C arasındaki ortam sıcaklığındaki 6-7 lt suya hafifçe dökülerek düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile 3-5 dakika karıştırılır. homojen bir karışım elde etmek için dakika. Hazırlanan harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. BEYFIX ISI YALITIM LEVHA YAPIŞTIRICI, yalıtım levhasının kenarlarını çerçeveleyecek şekilde ve orta kısmına sivri mala ile uygulanır. Harç uygulanan levha preslenir ve duvara yapıştırılır. Derzlerde yapıştırıcının taşmamasına dikkat edilmelidir. Hazırlanan harç 3 saat içerisinde tüketilir, son kullanma tarihi geçmiş harç uygulanmaz. Ortam sıcaklığına ve yüzey koşullarına bağlı olarak en az 24 saat sonra mekanik dübelleme yapılmalıdır.
PAKET
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette 64 torba şilin (106 x 106 cm)
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım isteyin.
KALİTE STANDARDI
TS EN 13566 belgelidir.

G Standardına  uygundur..

GörünümGri renkli toz
Karışım oranı6-7 l su / 25 kg toz
Tüketim3-5 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Açık kalma süresi15 dakika
Konteynerde Bekleme Süresi3 saat
Uygulama kalınlığıMaks. 8 mm
Sabitleme ankrajı uygulama zamanıEn az 24 saat
Isı Yalıtım Levhası Yapışma Mukavemeti≥ 0,08 N/mm2
Alt levha yapışma gücü≥ 0,5 N/mm2
Eğilme direnci≥ 2 N/mm2
Sıkıştırma mukavemeti≥ 6 N/mm2
Birim Hacim İçi Boş Kütlesi Sertleşmemiş Harcı≥ 1000 kg/m3
Sıvı Emilimi30 dk. ≤ 5 g, 240 dak. ≤ 10 gr
Yangın Sınıfına TepkiA1

 

tr_TRTurkish