+90 318 225 20 02

Beyfix Yarı Esnek Su Yalıtım Malzemesi

Beyfix Yarı Esnek Su Yalıtım Malzemesi

TANIM
Çimento esaslı, polimer modifiyeli, çift bileşenli, tam elastik kaymaz su yalıtım malzemesidir.
KULLANIM ALANLARI
Bodrum ve temel duvarlarında, konutlarda, alışveriş merkezlerinde, su depolarında, küçük dekoratif havuzlarda, balkon ve küçük teraslarda, istinat duvarlarında, banyo, tuvalet, mutfak gibi ıslak hacimlerde kaplama yaparak su yalıtımı sağlamak için kullanılır.
AVANTAJLAR
Hazırlanması ve uygulanması kolaydır. Kürlendikten sonra dona, suya ve ağır hava koşullarına dayanıklıdır. Fırça, rulo veya püskürtücü ile uygulanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yüzeyi temiz, gevşek yüzeyler ve yapışmayı önleyecek tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlaklar ve kırıklar, uygulamadan 24 saat önce BEYFIX ince tamir harcı ve BEYFIX kaba tamir harcı ile tamir edilmeli ve köşeler pahlanmalıdır. Harç uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.
KULLANIM TALİMATLARI
BEYFIX YARI FLEX SU YALITIM MALZEMESİ A Bileşeni, 10 kg’lık BEYFIX YARI FLEX SU YALITIM MALZEMESİ B Bileşeni +5 °C ile +35°C arasında ortam sıcaklığında hafifçe dökülerek düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile karıştırılarak elde edilir. homojen bir karışım. Hazırlanan harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. Harç önceden nemlendirilmiş yüzeye 2 veya 3 kat olarak sert fırça veya rulo ile tatbik edilir. Ortam sıcaklığına bağlı olarak katlar arasında 5-6 saat beklenmeli ve üst kata geçmeden önce alt katın kuruması sağlanmalıdır. Hazırlanan harç 1 saat içerisinde tüketilmelidir. Fırçanın yönü, alt tabakanın yönü ile dik açıda olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler uygulamadan 3 gün sonra direkt güneş ışığı, rüzgar ve dondan korunmalı ve bu süre sonunda seramik ile kaplanmalıdır.
PAKET
1. Bileşen: 20 kg’lık kraft çuvaldır. (PE takviyeli)
2. Bileşen 10 kg’lık plastik bidondadır.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurunuz.

KALİTE STANDARDI
TS EN 1504-2 NİSAN 2008’e uygundur.
CE Tebliği..

Görünüm1. Bileşen A: Gri Toz
2. Bileşen B: Beyaz sıvı
Karışım oranı20 kg toz / 10 kg sıvı
Tüketim2 kg/m2 (1 mm kalınlık için)
Harç yoğunluğu1,80 g/cm
Uygulama Sıcaklığı+ 5°C ila + 35°C
Kapta Bekleme Süresi1 saat
Her Katman İçin Bekleme Süresi5-6 saat
Kap Ömrü20°C'de yaklaşık 50 dakika
Sızdırmazlık≥ 1.5 bar
Yapışma Gücü(28 günde)≥0.5 N/mm2
Çatlak Köprüleme≥ 0,75 mm
Kılcal Su Emme≤ 0,1 kg/m2h0-5
Kaplama Süresi3 gün
Su Geçirmez Olma Zamanı7 gün
tr_TRTurkish