+90 318 225 20 02

Beyfix Bürüt Beton Astarı

Beyfix Bürüt Beton Astarı

TANIM
Akrilik emülsiyon esaslı brüt beton yüzeyler, duvarlar ve tavanlar için sıva ve çimento esaslı sıvaların yüzeye aderansını ve çalışma süresini artırmak için astar.
KULLANIM ALANLARI
İç ve dış mekanlarda emiciliği yüksek brüt beton yüzeylere, aderansı artırmak ve emiciliği azaltmak amacıyla derz altına uygulanır.
AVANTAJLAR
Yüzeylerin emiciliğini azaltır ve üzerine uygulanacak malzemenin suyunu kaybetmesini engeller. Bu nedenle büzülmeye bağlı çatlakları önler. Tozlu kısımları yüzeylere yapıştırır ve uygulanacak malzemenin yüzeye tutunmasını sağlar. Çimento ve alçı bazlı ürünler gibi malzemelerin çalışma süresini uzatır. Kullanıma hazırdır. Polar rulo ile uygulanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yüzeyi temiz, gevşek yüzeyler ve yapışmayı önleyecek tozdan arındırılmış olmalıdır.
KULLANIM TALİMATLARI
BEYFIX MARUZ BETON ASTAR +5 °C ile +35 °C arasında ortam sıcaklığında su ile (BEYFIX ASTAR / SU = 4/1) inceltilerek homojen hale gelinceye kadar karıştırılır. Polar rulo ile yüzeye eşit kalınlıkta uygulanır. Derz uygulamasına başlamadan önce astarın kuruması beklenmelidir. BEYFIX MARUZ BETON ASTAR homojen yapısını korumak ve oturmaları önlemek için zaman zaman karıştırılmalıdır.
PAKET
12 kg ve 15 kg plastik kap.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 4 kova üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım isteyin.

GörünümKiremit Kırmızısı Sıvı
Tüketim:0,200 – 0,300 kg/m2
Kuruma süresi12-24 saat (23°C)
Seyreltme oranıBEYFIX brüt beton astar / su (4/1)
Yoğunluk1,2-1,6 gr/cm3
pH7-9
Bitmiş Film GörünümüKaba yüzey
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Uygulama cihazlarıKuzu derisi boya rulosu

 

tr_TRTurkish