+90 318 225 20 02

Beyfix Isı Yalıtım Levha Sıva Harcı

Beyfix Isı Yalıtım Levha Sıva Harcı

TANIM
Çimento esaslı, elyaf takviyeli, iç ve dış mekanlarda polistiren esaslı ve taşyünü levhalar gibi ısı ve ses yalıtım malzemelerinin üzerine sıva yapmak için kullanılan, file uygulaması ile yüzeyin mukavemetini artıran özel sıvadır.
KULLANIM ALANLARI
Dış cephe ısı yalıtım sisteminde beton, gazbeton, dolgu köpüğü üzerine sıva yapılmasında, iç ve dış mekanlarda ısı yalıtım levhasının sıvanmasında kullanılır. Rezidanslar, alışveriş merkezleri ve hastaneler. Yatay, dikey ve baş üstü uygulamalarda. Her türlü betonarme mühendislik yapılarında.
AVANTAJLAR
Uygulanması ve şekillendirilmesi kolaydır. Her türlü iklim koşuluna karşı yüksek direnç gösterir. Hava koşullarına uzun süreli dayanıklılığı higrotermik duvar testleri ile kanıtlanmıştır. İçerdiği polimer katkılar sayesinde esnek bir özelliğe sahiptir. Buhar geçirgenliğine sahiptir. Yanıcı değildir. Üzerine direkt boya uygulanabilir. Yapısındaki lifler sayesinde sıcaklık farklılıklarından kaynaklanan gerilmeleri ve titreşimleri emerek çatlama riskini minimuma indirir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan ve benzeri yapışmayı önleyici madde ve atıklardan arındırılmış olmalıdır. Yüzeyler düzgün olmalı, gevşek kısımlar çıkarılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak ve boşluklar varsa uygun BEYFIX tamir harçları ile tamir edilmelidir. Isı yalıtım levhaları arasındaki boşluklar, bu levhalardan kesilecek küçük parçalarla doldurulmalıdır.
Sıva uygulamasından önce levha üzerine dübel konulacak yerler matkap ucuna takılan zımba ile açılır. Dübeller yerleştirilir ve dövülür. Beton, tuğla, gazbeton, ısı yalıtım levhasının kalınlığına göre dübel seçimi yapılmalıdır. 1 m2 alan için en az 6 dübel konulmalıdır. Zemin yüksekliği arttıkça dübel sayısı da artırılmalıdır. Dübellerin düzgün açılması uygulama kalitesini arttırır. Dübellerin geniş yuvarlak tarafı (baş kısmı) levha düzleminin çok dışında veya çok içeride ise, yağmur yağdığında veya güneş ışığı gelmesi durumunda kötü bir görüntü oluşur. Dübellerin geldiği yerler belirlenir.
KULLANIM TALİMATLARI
25 kg BEYFIX ISI YALITIM LEVHA SIVA + +5 °C ile +35 °C arasındaki ortam sıcaklığındaki 6-7 lt suya hafifçe dökülerek düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile 3-5 dakika karıştırılır. homojen bir karışım elde etmek için dakika.
Hazırlanan harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. BEYFIX ISI YALITIM SIVA harcı, ısı yalıtım levhalarının üzerine çelik mala ile tatbik edilir. Cam elyaf ağ yukarıdan aşağıya doğru yerleştirilir
sıva harcı kurumadan çelik mala yardımı ile hafifçe bastırılarak tabanı kapatılır. Birleşim yerlerinde çatlamaları önlemek için cam elyaf file 10 cm üst üste bindirilir. İlk kat sıva hafifçe sulandıktan sonra ikinci kat sıva kurumadan uygulanır. İkinci kat sıva uygulandıktan sonra yüzey çelik mala ile düzeltilir. Hazırlanan harç 3 saat içerisinde tüketilir, son kullanma tarihi geçmiş harç uygulanmaz. Sıva harcı tamamen kuruduktan sonra hava alan üst kaplama malzemesi uygulanır.
PAKET
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette 64 torba şilin (106 x 106 cm)
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
KALİTE STANDARDI
TS EN 13687 belgelidir..

G Standardına uygundur..

GörünümGri renkli toz
Karışım oranı6-7 l su / 25 kg toz
Tüketim3-5 kg/m2 (2 mm kalınlık için)
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Kapta Bekleme Süresi3 saat
Isı Yalıtım Levhası Yapışma Mukavemeti≥ 0,08 N/mm2
Güçlükle tutunmak≥ 0,5 N/mm2
Eğilme direnci≥ 2 N/mm2
Sıkıştırma mukavemeti≥ 6 N/mm2
Birim Hacim İçi Boş Kütlesi Sertleşmemiş Harcı≥ 1000 kg/m3
Sıvı Emilimi≤ 0,5 (kg/m2.dakika 0,5)
Buhar geçirgenliği≤ 15
Yangına tepkiA1

 

tr_TRTurkish