+90 318 225 20 02

Beyfix Mineral Dış Cephe Kaplaması

Beyfix Mineral Dış Cephe Kaplaması

TANIM
Çimento esaslı, orta dokulu dekoratif dış cephe kaplaması.
KULLANIM ALANLARI
Tüm dış cephelerde ve dış ısı yalıtım sistemlerinde ince sıvalı ve kaba sıvalı yüzeylerde dekoratif üst kaplama olarak kullanılır.
AVANTAJLAR
Buhar geçirgenliği sayesinde nefes alma özelliğine sahiptir. Dekoratiftir. Su geçirmezdir.: Şiddetli hava koşullarına dayanıklıdır. Yapışma gücü yüksektir. Dış cephe boyaları ile boyanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yüzeyi temiz, gevşek yüzeyler ve yapışmayı önleyecek tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama öncesi yüzey nemlendirilmelidir.
KULLANIM TALİMATLARI
25 kg BEYFİIX MİNERAL DIŞ CEPHE +5 °C ile +35 °C arasındaki ortam sıcaklığındaki 6-6,5 lt suya hafifçe dökülerek düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile homojen bir karışım elde edilene kadar karıştırılır. karışım. Hazırlanan harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. Harç çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayıldıktan sonra plastik mala ile dairesel hareketlerle desen verilir. Desenleme BEYFIX MİNERAL DIŞ CEPHE ıslak iken yapılmalıdır. Hazırlanan harç 3 saat içerisinde tüketilir, son kullanma tarihi geçmiş harç uygulanmaz. Birbiriyle bağlantılı yüzeylerde tek seferde uygulama yapılmalıdır.
PAKET
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette 64 torba şilin (106 x 106 cm)
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım isteyin.
KALİTE STANDARDI
TS EN 7847 standardına uygundur.

GörünümGri renkli toz
Karışım oranı6-6.5 l su / 25 kg toz
Tüketim2,7 kg / m2
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Servis derecesi-30°C ila + 80°C
Kapta Bekleme Süresi3 saat
Kuru film kalınlığı>400 um, E5
Tane büyüklüğü≤2000 um
Su buharı transfer hızıV2, (15
Su transfer hızıW2 (0,1
Çatlak gidermeA0
CO2 GeçirgenliğiC0
Kalıp gücüK2
Yangına tepkiA1

 

tr_TRTurkish