+90 318 225 20 02

BEYFİX MAHYA YAPIŞTIRMA HARCI

BEYFİX MAHYA YAPIŞTIRMA HARCI

TANIMI

Çimento esaslı, tek bileşenli, kimyasal katkılı, çatı mahya kiremitlerinin montajında kullanılan, yüksek performans ve stabiliteye sahip bir yapıştırma harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

Dış mekânlarda, Yatay ve düşey yüzeylerde, Çatı mahya kiremitlerinin montajı ve yapıştırılmasında, Kırmızı renkli su oluklarının binaya yapıştırılmasında kullanılır.

AVANTAJLARI

Kırmızı rengi ile dekoratiftir. Elyaf içerdiğinden çatlama yapmaz. Güçlü yapışma sağlar. Suya ve dona dayanıklıdır, sıcaklık değişikliklerinden etkilenmez. Yüksek stabilite sağlar, düşey uygulamalarda sarkma yapmaz.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yüzeyi toz, yağ, katran, zift, boya, silikon, kür malzemesi, deterjan ve kalıp yağları gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Uygulama yüzeyi ıslatılmalı ve nemli kalması sağlanmalıdır.

KULLANIM TALİMATI

25 kg BEYFIX Mahya Kiremidi Yapıştırma Harcı yaklaşık 4,5 – 5,5 lt temiz su içine katılarak tercihen düşük devirli bir mikser veya mala ile topak kalmayacak şekilde karıştırılır. Hazırlanan harç 5 – 10 dakika olgunlaşması için dinlendirilir ve tekrar 1 – 2 dakika karıştırılarak kullanılır. Kaptaki karışım 2,5 – 3 saat içerisinde tüketilmelidir.

AMBALAJ

25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)

Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

GörünüşKırmızı renkli kalın toz
Toz Yoğunluk~ 1,55 kg/lt
Su Karışım Oranı4,5 - 5,5 It su / 25 kg toz
Dinlendirme Süresi40 - 50 dakika
Kap Ömrü2,5 - 3 saat
Uygulama Sıcaklığı+5°C ile +35°C arası
Bağ Dayanımı0,3 N/mm2
Üzerinde Yürünebilme Süresi24 saat
Servis Sıcaklığı-30°C / +80°C

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

 

tr_TRTurkish