+90 318 225 20 02

BEYFİX GROUT HARCI

BEYFİX GROUT HARCI

TANIMI

Çimento esaslı, yüksek mukavemetli, büzülme yapmayan kendiliğinden yerleşen kullanıma hazır döküm harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekanlarda makine ve vinç kaidelerinde, çelik kolonların temele sabitlenmesinde, ray yataklarında, perde ve kolon başlıklarında, prefabrik yapı kolon montajı ve sabitlemelerinde ve beton tamirlerinde kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır. Yüksek basınç ve yapışma dayanımına sahiptir. Büzüşmeden sertleşerek döküldüğü hacmi doldurur. Su geçirimsizdir. Prizini aldıktan sonra dona, suya ve ağır hava koşullarına dayanıklıdır. 10-40 mm kalınlığa kadar uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulamadan önce, eski beton yüzeylerinde kırılan kısımlar dik olarak kesilmeli, yüzeyler pürüzlendirilmeli ve nemlendirilmelidir. Su birikintilerine müsaade edilmemelidir Donatı pasları temizlenmelidir. Kalıplar iyi sabitlenmiş olmalı ve sızdırmazlığı sağlanmalıdır.

KULLANIM TALİMATI

25 kg’lık BEYFIX GROUT +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 4-4.5 lt su üzerine boşaltılarak, düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle 3-4 dakika karıştırılır. Sertleşmekte olan harca su ilave edilmemelidir. Hazırlanan harç bekletilmeden uygulama yerine dökülmelidir. Döküm sürekli olmalı ve hava kabarcığı oluşumunu engellemek için tek taraftan döküm yapılmalıdır. Temel plakalarının altının dökümü sırasında harcın akışkanlığını sağlamak için yeterli basınç sağlanmalı, plaka ve temel arasının tamamen doldurulmasına önem verilmelidir.

AMBALAJ

25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)

Bir palette (106×106 cm) 64 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

GörünümGri renkli toz
Karışım Oranı4 – 4.5 lt su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı2.5 kg/m2 (1 mm kalınlık için)
Uygulama Sıcaklığı+5°C ile +35°C arası
Kapta Bekletme Süresi45 dakika
Basınç Mukavemeti≥ 45 N/mm2 (28 gün sonra)
Eğilme Dayanımı≥7 N /mm2 (28 gün sonra)
Yapıştırma Suretiyle Oluşmuş
Bağ
≥ 2 N/mm2
Sınırlandırılmış≥ 0,8 MPa
Büzülme - Genleşme≥ 2,0 MPa
Uygulama Kalınlığı10-40 mm

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

tr_TRTurkish