+90 318 225 20 02

Beyfix Akrilik Esaslı Su Yalıtım Malzemesi

Beyfix Akrilik Esaslı Su Yalıtım Malzemesi

TANIMI

Akrilik esaslı, kullanıma hazır, UV dayanımlı, çok elastik su yalıtım malzemesidir.

KULLANIM ALANLARI

Çimento esaslı yüzeyler ve brüt betonlarda, eğimli çatı ve teraslarda, dere, baca ve parapet kenarlarında su yalıtımı amacıyla kullanılır.

AVANTAJLARI

Kullanıma hazırdır. Uygulaması kolaydır. Mukavemeti yüksek ve çok elastiktir. UV dayanımlıdır.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzey temiz ve kuru olmalı, yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde BEYFIX ince tamir harcı ve BEYFIX kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Çatı eğimleri, yüzeyin göllenmesini önleyecek derecede olmalıdır. Uygulamadan önce 1/4 oranında suyla inceltilmiş BEYFIX ELASTOMERİK SU YALITIM MALZEMESİ yüzeye astar olarak sürülmelidir.

KULLANIM TALİMATI

Astar katın kurumasından sonra BEYFIX ELASTOMERİK SU YALITIM MALZEMESİ su ile seyreltilmeden +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında fırça veya rulo yardımıyla yüzeye yatayda 3 kat, dikeyde 2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında sıcaklığa bağlı olarak 5-6 saat beklenilmeli, bir üst kata geçerken alt katın kuruması beklenilmelidir. Her kattaki fırça yönü birbirine dik olmalıdır. Uygulama alanındaki köşe ve diğer birleşim yerlerinde pah bandı ya da BEYFIX yalıtım filesi ile birlikte kullanılması önerilmektedir. Uygulama yapılmış yüzeyler 3-7 gün süreyle direk güneş ışığı rüzgar ve dondan korunmalı, bu sürenin sonunda üzeri seramik ile kaplanmalıdır.

AMBALAJ

20 kg’lık plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

KALİTE STANDARTI

TS EN 14891:2012 Standardına  uygundur

GörünümBeyaz Sıvı
Tüketim1,5 kg/m /1 mm.
Yoğunluk1.40 g/ml
Kopya Uzaması%150
Uygulama Sıcaklığı+ 5°C ila + 35°C
Her Katman İçin Bekleme Süresi5-6 saat
Sızdırmazlık≥7 bar
Yapışma Gücü(28 günde)≥ 0,8 N/mm2
Çatlak köprüleme:≥1,5 mm
Kılcal Su Emme≤ 0,1 kg/m2 h0,5
Kaplama Süresi3-7 gün
Su Geçirmez Olma Zamanı7 gün

 

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

tr_TRTurkish