+90 318 225 20 02

Beyfix Yüksek Performanslı Elastik Seramik Yapıştırma Harcı

Beyfix Yüksek Performanslı Elastik Seramik Yapıştırma Harcı

TANIM
Çimento esaslı, polimer katkılı, yüksek yapışma özellikli, kayma özelliği azaltılmış karo ve seramik yapıştırıcısı.
KULLANIM ALANLARI
İç mekanlarda seramik ve fayansların çimento esaslı derz ve şap yüzeylere yatay ve düşey olarak yapıştırılmasında kullanılır.
AVANTAJLAR
Hazırlanması ve uygulanması kolaydır. Yeterli çalışma süresi sağlar. Dikey uygulamalarda kayma yapmaz. Yüksek yapışma özellikleri sağlar.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yüzeyi temiz, gevşek yüzeyler ve yapışmayı önleyecek tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlaklar ve kırıklar uygulamadan 24 saat önce ince tamir harcı ve kaba tamir harcı ile tamir edilmelidir. Yapıştırma harcı uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir. Alçı veya alçıpan gibi sıvı emme kapasitesi yüksek yüzeylere ve eski seramik kaplı yüzeylere uygulamadan önce uygun bir BEYFİX yüzey astarı uygulanmalıdır.
KULLANIM TALİMATLARI
25 kg YÜKSEK PERFORMANSLI ELASTİK SERAMİK YAPIŞTIRMA HARCI + + 5 °C ile + 35°C arasındaki ortam sıcaklığındaki 6-7 lt suya hafifçe dökülerek düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile karıştırılarak istenilen kıvama getirilir. homojen karışım. Hazırlanan harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. Malanın düz tarafı ile yayılan harç karo boyutlarına uygun dişli mala ile taranır. Seramikler taranmış harca 20 dakikada yapıştırılmalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş ve dökülmüş harçlar kullanılmamalıdır. İyi yapışma için seramiğin arkasındaki hava lastik çekiçle boşaltılmalıdır. Derz boşlukları BEYFİX Derz Mastik Harcı ile doldurulabilir. Yapışmanın üzerinden 24 saat geçmiştir.
PAKET
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette 64 torba şilin (106 x 106 cm)
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurunuz.

KALİTE STANDARDI
TS EN 12004-1:2017 / C1T kalite standardına uygundur. C: Çimento esaslı
1: Standart performans
T: Azaltılmış kayma
CE Tebliğine uygundur

GörünümGri veya beyaz renkli toz
Karışım oranı6-7 l su / 25 kg toz
Sarfiyat Miktarı3-5 kg/m2
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Açık Bekleme süresi20 dakika
Kapta Bekleme Süresi4 saat
Trafiğe Açma Süresi24 saat
Derz uygulama zamanı24 saat
Yapışma Mukavemeti Başlangıç ≥ 1 N/mm2
Isıyla Yaş. Sonucu ≥ 1 N/mm2
Suya dald. Sonra ≥ 1 N/mm2
Açık Beklet. Sonrası ≥ 1 N/mm2
Kayma≤ 0,5 mm
Esneklik≥ 2,5mm - S1 (Esnek)
Sıcaklık Dayanımı-30°C ile +60°C
tr_TRTurkish