Beyfix Çimento Esaslı Elastik Su Yalıtım Malzemesi
10 Ocak 2019

Beyfix Yarı Esnek Su Yalıtım Malzemesi

TANIMI
Çimento esaslı polimer modifiyeli , çift bileşenli, yarı elastik sürme esaslı su yalıtım malzemesi.
KULLANIM ALANLARI
Temel ve bodrum duvarlarında, konutlar.alışveriş merkezleri, su depoları, küçük süs havuzlarında, balkon ve küçük teraslarda, istinat duvarlarında, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimlerde üzeri kaplanmak koşulu ile su yalıtımı amacıyla kullanılır.
AVANTAJLARI
Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kürünü aldıktan sonra dona, suya ve ağır hava koşullarına dayanıklıdır. Fırça, rulo veya püskürtme makinesi ile uygulanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde BEYFIX ince tamir harcı ve BEYFIX kalın tamir harcı ile düzeltilmeli ve köşeler pahlanmalıdır. Harç uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.
KULLANIM TALİMATI
BEYFIX YARI ESNEK SU YALITIM MALZEMESİ A Bileşeni +5°C ile +35°Carasıortam sıcaklığında 5 kg’lık BEYFIX YARI ESNEK SU YALITIM MALZEMESİ B Bileşeni üzerine yavaşça dökülerek homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Harç, sert kıllı fırça veya rulo yardımıyla önceden nemlendirilen yüzeye 2 veya 3 kat olarak uygulanır. Katlar arasında sıcaklığa bağlı olarak 5-6 saat beklenilmeli, bir üst kata geçerken alt katın kuruması beklenilmelidir. Hazırlanan harç 1 saat içinde tüketilmelidir. Her kattaki fırça yönü birbirine dik olmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 3 gün süreyle direk güneş ışığı, rüzgar ve dondan korunmalı, bu sürenin sonunda üzeri seramik ile kaplanmalıdır.
AMBALAJ
1. Bileşen: 20 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
2. Bileşen 5 kg.’lık plastik bidon
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
KALİTE BELGELERİ
TS EN 1504-2 NİSAN 2008 Standardına Uygundur.
CE Tebliğine uygundur.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm 1. Bileşen : Gri toz
2. Bileşen : Beyaz sıvı  
Karışım Oranı 20 kg toz / 5 kg sıvı
Sarfiyat Miktarı 2 kg / m²  (1 mm kalınlık için)
Harç Yoğunluğu 1,70 g/cm³
Uygulama Sıcaklığı + 5°C ile + 35°C arası
Kapta Bekletme Süresi  1 saat
Katlar Arası Bekleme 5-6 saat
Pota Ömrü (potlife) 20°C sıcaklıkta yaklaşık 45 dakika
Su geçirimsizlik > 1,5 bar 
Yapışma Mukavemeti (28 günde) ≥ 0,5 N/mm²  
Çatlak Köprüleme ≥ 0,75 mm
Kapiler su emme ≤ 0,1 kg/m² h0,5 
Üzerinin Kaplanma Süresi  3 gün 
Su Geçirimsiz Hale Gelme Süresi   7 gün 
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.