+90 318 225 20 02

Beyfix Çimento Esaslı Elastik Su Yalıtım Malzemesi

Beyfix Çimento Esaslı Elastik Su Yalıtım Malzemesi

TANIMI

Çimento esaslı polimer modifiyeli, çift bileşenli, tam elastik sürme esaslı su yalıtım malzemesi.

KULLANIM ALANLARI

Temel ve bodrum duvarlarında,konutlar.alışveriş merkezleri,su depoları, küçük süs havuzlarında, balkon ve küçük teraslarda, istinat duvarlarında, banyo, tuvalet ve mutfak gibi ıslak hacimlerde üzeri kaplanmak koşulu ile su yalıtımı amacıyla kullanılır.

AVANTAJLARI

Kolay hazırlanır ve uygulanır. Kürünü aldıktan sonra dona, suya ve ağır hava koşullarına dayanıklıdır. Fırça, rulo veya püskürtme makinesi ile uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzey temiz olmalı yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde BEYFIX ince tamir harcı ve BEYFIX kalın tamir harcı ile düzeltilmeli ve köşeler pahlanmalıdır. Harç uygulanmadan önce yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATI

BEYFIX TAM ESNEK SU YALITIM MALZEMESİ A Bileşeni +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında 10 kg’lık BEYFIX TAM ESNEK SU YALITIM MALZEMESİ B Bileşeni üzerine yavaşça dökülerek homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600 d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Harç, sert kıllı fırça veya rulo yardımıyla önceden nemlendirilen yüzeye 2 veya 3 kat olarak uygulanır. Katlar arasında sıcaklığa bağlı olarak 5-6 saat beklenilmeli, bir üst kata geçerken alt katın kuruması beklenilmelidir. Hazırlanan harç 1 saat içinde tüketilmelidir. Her kattaki fırça yönü birbirine dik olmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeyler 3 gün süreyle direk güneş ışığı, rüzgar ve dondan korunmalı, bu sürenin sonunda üzeri seramik ile kaplanmalıdır.

AMBALAJ

1. Bileşen: 20 kg kraft torbadır.

(PE takviyeli) 2. Bileşen 10 kg.’lık plastik bidon

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. GÜVENLİK KURALLARI Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

KALİTE STANDARTI

TS EN 1504-2 NİSAN 2008 CE  Standardına uygundur.

Görünüm1. Bileşen A: Gri Toz
2. Bileşen B: Beyaz sıvı
Karışım oranı20 kg toz / 10 kg sıvı
Tüketim2 kg/m2 (1 mm kalınlık için)
Harç yoğunluğu1,70 g/cm
Uygulama Sıcaklığı+ 5°C ila + 35°C
Kapta Bekleme Süresi1 saat
Her Katman İçin Bekleme Süresi5-6 saat
Kap Ömrü20°C'de yaklaşık 50 dakika
Sızdırmazlık≥ 5 bar
Yapışma Gücü(28 günde)≥1 N/mm2
Çatlak Köprüleme≥ 0,75 mm
Kılcal Su Emme≤ 0,1 kg/m2h0-5
Kaplama Süresi3 gün
Su Geçirmez Olma Zamanı7 gün

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

tr_TRTurkish