+90 318 225 20 02

Beyfix Reçine Esaslı Beton Kür Malzemesi

Beyfix Reçine Esaslı Beton Kür Malzemesi

TANIM
Sertleşme aşamasında betonda hızlı su kaybını önleyen reçine esaslı, kullanıma hazır sıvı sertleştirici malzemedir.
KULLANIM ALANLARI
Geniş ve açık beton yüzeylerde, hava meydanlarında, apron ve park alanlarında, beton yollarda, barajlarda, teraslarda, istinat duvarlarında, kolon ve kirişlerde, zemin sertleştirme sonrası sertleşme gerektiren tüm betonlarda güvenle kullanılabilir.
AVANTAJLAR
Ani su kayıplarını önleyerek rötre çatlakları ve mukavemet kayıpları olasılığını azaltır. Yüzeyde leke bırakmaz, homojen dağılır. Yüzey tozlanmasını azaltır. Yüzey aşınma direncini arttırır. Uygulaması kolaydır, sulama ve benzeri pahalı yöntemleri ortadan kaldırır.
KULLANIM TALİMATLARI
BEYFIX REÇİNE ESASLI BETON FÜZE MALZEMESİ kullanımdan önce iyice karıştırılmalıdır. Malzeme uygulaması, beton ve yüzey sertleştirme uygulamalarından sonra, beton yüzeyi bozulmayacak şekilde ayarlandığında veya derz kesimi öncesi kalıpların çıkarılmasından hemen sonra yapılır. İnce ve homojen bir tabaka oluşturacak şekilde mekanik püskürtücü ile püskürtülür. En iyi sonuç, sürekli püskürtmenin sağlandığı tek parça kaplama uygulaması ile elde edilir. Uygulama sırasında oluşabilecek malzeme birikimi ve göllenme sünger veya rulo ile giderilmelidir. Uygulamadan sonra beton yüzey 2-3 saat yağmurdan korunmalıdır. Priz malzemesi kurumadan derz kesimine başlanmamalıdır. Aksi takdirde uçuşan toz malzeme ile birlikte yüzeyde donar ve temizlenmesi zor lekeler bırakabilir. BEYFIX REÇİNE ESASLI BETON PRİZ MALZEMESİ uygulanacak yüzeye epoksi veya poliüretan kaplama yapılacak ise film tabakası basınçlı su, kumlama veya solvent ile temizlenmelidir.
PAKET
30 kg plastik kap, 200 kg varil.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, donmaya karşı korunmuş olarak, üretim tarihinden itibaren 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım çağırın.

GörünümGri renkli toz
Karışım Oranı6-6.5 l su / 25 kg toz
Tüketim1,4 kg/m2 (1 mm kalınlık için)
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Kapta Bekleme Süresi45 dakika
Basınç Dayanımı: TS EN 12190≥ 10 MPa
Yapışma İle Oluşan Bağ TS EN 1542≥ 0,8 MPa
Kılcal Su Emilimi TS EN 13057≤0,5 kg/ m2.h0,5
Uygulama Kalınlığı1-5 mm (tek katta)
tr_TRTurkish