+90 318 225 20 02

Beyfix Kendiliğinden Yayılan Tesviye Şapı

Beyfix Kendiliğinden Yayılan Tesviye Şapı

TANIM
Çimento esaslı, kendiliğinden yayılan tesviye şapı
KULLANIM ALANLARI
İç mekan zeminlerinde (seramik, mermer, doğal taş, parke, halı ve PVC kaplama altı) beton zemin ve çimento esaslı şap üzerine son kat kaplama öncesi tesviye şapı.
AVANTAJLAR
Hazırlanması ve uygulanması kolaydır. Kendinden yayılan bir üründür ve ölçülebilir. Pompalanabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yüzeyi temiz, gevşek yüzeyler ve yapışmayı önleyecek tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama öncesi bozuk yüzeyler, çatlaklar ve kırıklar onarılmalıdır. Çimentolu zeminler uygulamadan önce ıslatılmalı, daha sonra malzemenin kullanım ömrünü ve aderansını arttırmak ve malzemenin hava kabarcıklarını azaltmak için BEYFIX LATEX ÇOK AMAÇLI ASTAR ile astarlanmalıdır.
KULLANIM TALİMATLARI
25 kg BEYFIX SELF LEVELING ŞAP +5 °C ile +35 °C arasındaki ortam sıcaklığındaki 7-7,5 lt suya hafifçe dökülerek düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile karıştırılarak istenilen kıvama getirilir. homojen karışım. Hazırlanan harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. Malzeme dişli mala veya lastik paspas ile 20 dakikada yüzeye tesviye edilir. Düzgün ve sağlam bir yüzey kaplaması elde etmek için sürekli uygulama gereklidir. Uygulama alanının büyüklüğüne göre birden fazla karışım hazırlanmalı ve uygulama zeminine arka arkaya dökülerek yüzey bütünlüğü sağlanmalıdır. Priz süresince su ilave edilmemeli ve yüzeydeki hava kabarcıkları çivili rulo ile alınmalıdır. BEYFIX SELF LEVELING ŞAP, hava şartlarına bağlı olarak hızlı hava kaybına karşı korunmalıdır. Uygulama sonrası neme duyarlı kaplama (PVC zemin kaplama, linolyum, parke, halı vb.) için en az 3 gün beklenmelidir.
PAKET
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette 64 torba şilin (106 x 106 cm)
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım çağırın.
KALİTE STANDARDI
TS EN 13813 / Aralık 2004′ Standardına uygundur.

GörünümGri renkli toz
Karışım Oranı7-7,5 l su / 25 kg toz
Tüketim1,75 kg/m2 (1 mm kalınlık için)
Kapta Bekleme Süresi20 dakika
İlk Ayar15-30 dakika
Son Ayar60-90 dakika
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Kullanım Zamanı24 saat
Sıkıştırma Mukavemeti≥ 25 N/mm2 (28 gün)
Eğilme Direnci≥ 6 N/mm2 (28 gün)
Uygulama Kalınlığı3-10 mm arası
Aşınma Mukavemeti≤ 15 cm3 / 50 cm2

* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

tr_TRTurkish