+90 318 225 20 02

Beyfix Korunt Esaslı Yüzey Sertleştirme Harcı

Beyfix Korunt Esaslı Yüzey Sertleştirme Harcı

TANIM
Çimento, kuvars, özel seçilmiş agrega ve kimyasal katkılar ve pigment içeriği sayesinde endüstriyel zeminler için yüksek dayanımlı ve aşınmaya dayanıklı yüzeyler oluşturan yüzey sertleştiricidir.
KULLANIM ALANLARI
Yüksek mekanik aşınma direnci ve toz direnci istenen depolar, alışveriş merkezleri, fabrikalar, atölyeler, otoparklar, servis istasyonları gibi endüstriyel ve ticari alanlarda iç ve dış mekanlarda kullanılır.
AVANTAJLAR
Pürüzsüz ve tozumayan yüzeyler sağlar. Aşınma ve darbelere karşı direnci yüksektir. Yüksek geçirimsizlik özelliğinden dolayı gres ve petrol yağlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Temizlemesi kolaydır. Bol renk seçeneği var. Ekonomiktir ve uygulaması kolaydır. Uzun ömürlüdür.
YÜZEY HAZIRLIĞI
BEYFIX KORUNT AGREGA SERTLEŞTİRİCİ uygulanacak betonun kalitesi önemlidir. Basınç dayanımı en az 25 N/mm2 olmalıdır. İyi bir sonuç için beton yeterli miktarda (300-350 kg/m3) çimento içermeli ve döşeme betonunun kalınlığı en az 15 cm olmalıdır. Ürünün uygulanacağı prizlenmemiş beton yüzey, tepsi perdahı yerine çelik mala veya tahta mala ile düzeltilmelidir. Başparmağınızla bastırıldığında beton yüzeyinde 5-10 mm derinliğinde bir iz oluşursa yüzey sertleştirici uygulamaya hazırdır. Hava sürükleyici katkılı betonlar yüzey sertleştiriciler için uygun değildir.
KULLANIM TALİMATLARI
BEYFIX KORUNT AGREGA SERTLEŞTİRİCİ’nin 2/3’ü yüzeye elle veya uygun aletlerle serpilir ve homojen bir şekilde dağıtılır. Uygulama yüzeyinde topaklanma olmamalıdır. Üründeki agregaların bozulmaması için uzun mesafelerde yağmurlama yapılmamalıdır. Serpilen malzeme betonun her noktasından su ile eşit şekilde ıslanana kadar bekleyiniz. Suyu emdikten sonra rengi değişen malzeme düşük devirli mala (helikopter) ile yüzeye sürülerek beton ile bütünleştirilir. Malzemenin kalan 1/3’ü homojen bir şekilde yüzeye serpilir ve koyu renk aldığında zemine beslenerek bitirme işlemi yapılır. Son olarak düzleştirme işlemi için bıçak perdahlaması yapılır.
Düşük hızda ve en düşük açıda ön iyileştirme yapılır, ardından istenen parlaklık elde edilene kadar son düzeltme yapılır.
yüksek hızda . Uygulama tamamlandıktan sonra erken kurumayı ve çatlamayı önlemek için BEYFIX AKRİLİK ESASLI BETON KÜR uygulanır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak uygulama tamamlandıktan sonra 1-7 gün içerisinde yalancı derzler 4 mm genişliğinde kesilir ve temizlendikten sonra uygun derz dolgusu ile doldurulur.
PAKET
25 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette 64 torba şilin (106 x 106 cm)
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım çağırın.
KALİTE STANDARDI
TS EN 1504-2 Nisan 2008’e uygundur.

CE Tebliğine uygundur..

GörünümGri, kırmızı, yeşil, sarı renkli toz.
Tüketim4-6 kg /m2 (2-3 mm kalınlık için)
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
Aşınma Mukavemeti≤ 3000 mg [ 1000 dev/dak, 1000 g yük]
Kılcal Su Emme≤ 0,1 kg/m2.h0,5
Darbe Gücü≥ 20 Nm
Çekme Tespiti ile Yapışma Mukavemeti≥ 2 N/ mm2
tr_TRTurkish