+90 318 225 20 02

Beyfix Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı

Beyfix Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı

TANIMI

Çimento esaslı, kullanıma hazır hem toz halinde hemde su ile karıştırarak uygulanan hızlı priz alan su tıkacı.

KULLANIM ALANLARI

Çimento esaslı yüzeyler ve brüt betonlarda, temellerde, bodrumlarda, asansör boşluklarında, su depolarında havuzlarda ve beton borularda delik ve çatlaklardan gelen sızıntı veya basınçlı suların yalıtım öncesinde hızla durdurulması amacıyla kullanılır.

AVANTAJLARI

Uygulaması kolaydır. Yapışma mukavemeti yüksektir. Rötresiz ani priz alan bir tıkaçtır. Basınç dayanımı yüksektir. Üzerine her türlü su yalıtım malzemesi uygulanabilir. Korozif sulara karşı sülfatlı sulara karşı ve deniz suyuna karşı dirençlidir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yapılacak yüzey temiz ve kuru olmalı, yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Çatlak ve boşluklar 2 cm genişlik ve derinliğe kadar kazınarak gevşek parçalardan temizlenmelidir. Çapı büyük olan deliklerde önce deliğin çevresi kapatılır ve delik boyutu küçültülür.

KULLANIM TALİMATI

1 kg. BEYFIX HIZLI PRİZ ALAN SU TIKACI temiz bir kapta 0,25 lt. temiz su ile karıştırılarak hızla elle yoğrulur ve harç hamur kıvamına getirilir. Uygulamaya başlamadan önce lastik eldiven giyilmelidir. Hamur kıvamındaki harç su kaçağının olduğu bölgeye elle basınçla uygulanmalı en az 2 dakika boyunca beklenmelidir. Daha sonra yüzey mala ile düzeltilerek yalıtıma hazırlanır.

AMBALAJ

1 ve 5 kg’lık plastik kova

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

GÜVENLİK KURALLARI

Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

KALİTE STANDARTI

TS EN 1504-3 Nisan 2006 CE Tebliğine uygundur.

GörünümGri Renkli Toz
Karışım OranıOrt. 0,25 Lt su / 1 kg toz
Sarfiyat MiktarıOrt. 1,5 kg/l
Uygulama Sıcaklığı+5°C ile +35°C arası
Kapta bekletme süresi1 dakika
Priz Süresi1-2 dakika
Yapışma mukavemeti≥ 0,5 N/mm2

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir.Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

tr_TRTurkish