+90 318 225 20 02

Beyfix Derz Dolgu Harcı

Beyfix Derz Dolgu Harcı

TANIMI

Çimento esaslı,seramik ve fayanslar için derz dolgu harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

İç mekanlarda, seramik, fayans,doğal taş,pres tuğla,cam mozaik,granit gibi kaplama malzemelerinin yatay ve düşey derzlerinde, dış mekanlarda yatay derzlerinde kullanılır. 1-6mm genişlik aralığındaki derzler için güvenle kullanılır.

AVANTAJLARI

6mm’ye kadar olan derzlerde donduktan sonra çatlama yapmaz. Kolay hazırlanır ve uygulanır. Pürüzsüz yüzey sağlar. Aşınmaya dayanıklıdır. İşlenebilme süresi uzundur.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Derz uygulanmadan önce derz araları tutunmayı engelleyecek toz, çimento ve diğer kalıntılardan temizlenmelidir. Bu işlem için ince bir çubuk ile derzler kazınmalı ve fırça ile temizlenmelidir. Kuru ve sıcak ortamda derz boşlukları özellikle düşeyde olmak üzere nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATI

20 kg.’lık BEYFIX DERZ DOLGU HARCI +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında yavaşça 6-6.5 lt. su üzerine boşaltılarak, homojen bir karışım elde edene kadar düşük devirli (400-600d./dk) bir mikserle karıştırılır. Hazırlanan harç 5-10 dakika dinlendirildikten sonra uygulamaya geçmeden 1-2 dakika daha karıştırılır. Uygulama yapılmadan önce yapıştırıcının kürlenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Harç yüzeye lastik spatula yardımı ile önce paralel daha sonra çapraz hareketlerle doldurulur ve fazlalıklar yüzeyden sıyrılır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak malzeme suyunu kaybedip tam kurumadan (20-30 dakika sonra) yüzey nemli süngerle temizlenir. Yüzeyde kalan kalıntılar BEYFIX DERZ DOLGU HARCI yaş iken kuru bir bezle temizlenmelidir. Renkli derz dolgularının zarar görmemesi için çamaşır suyu, tuz ruhu, kireç sökücü gibi temizlik malzemeleri derzlerin üzerine uygulanmamalıdır.

AMBALAJ

20 kg’lık kraft torbadır. (PE takviyeli) Bir palette (106×106 cm) 80 torba şlinkli.

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 2 palet konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır. GÜVENLİK KURALLARI Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.

KALİTE STANDARTI

TS EN 13888 standartı CG1 Standardına  uygundur.

C: Çimento esaslı

G: Derz dolgu

1: Standart performanslı

CE Tebliğine uygundur

GörünümBeyaz veya gri renkli toz.
Karışım oranı6-6.5 l su / 20 kg toz
TüketimDeğişken(bakınız Katalog, Derz Dolgu Tüketim Tablosu)
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
İşlem Zamanı35-40 dakika
Kapta Bekleme Süresi1 saat
Trafiğe Açma Süresi24 saat
Sıcaklık Dayanımı-30 °C ila +80°C
Eğilme Direnci≥2,5 N/mm2
Sıkıştırma Mukavemeti≥ 15 N/mm2
Aşındırıcı Direnç≤ 2000 mm3
Büzülme≤ 3 mm/m2
Su Emilimi30 dk. ≤ 5 g, 240 dak. ≤ 10 gr
tr_TRTurkish