+90 318 225 20 02

Beyfix Slikon Katkılı Derz Dolgu Harcı

Beyfix Slikon Katkılı Derz Dolgu Harcı

TANIM
Çimento esaslı, polimer katkılı, yüksek yapışma özellikli, kayma özelliği azaltılmış karo ve seramik yapıştırıcısı.
KULLANIM ALANLARI
Seramik, karo, doğal taş, cam mozaik, granit vb. kaplama malzemelerinin iç mekanlarda yatay ve düşey, dış mekanlarda ise yatay derzlerinde. 1-6 mm aralığındaki derzlerde güvenle kullanılabilir.
AVANTAJLAR
6 mm’ye kadar olan derzlerde kürlendikten sonra çatlama yapmaz. Hazırlanması ve uygulanması kolaydır. Pürüzsüz bir yüzey sağlar. Aşınmaya dayanıklı. İşleme ve çalışma süresi uzundur.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama öncesi derz alanları toz, çimento ve diğer kalıntılardan temizlenmelidir. Bunun için derzler ince bir çubukla kazınmalı ve fırçalanmalıdır. Derz boşlukları kuru ve sıcak ortam koşullarında özellikle dik düzlemde nemlendirilmelidir.
KULLANIM TALİMATLARI
20 kg BEYFIX DERZ DOLGU HARCI 6-6,5 lt. içine hafifçe dökülür. ortam sıcaklığında + +5 °C ile +35 °C arasında su ile karıştırılarak düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile homojen bir karışım elde edilir. Hazırlanan harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. Uygulamadan önce yapıştırıcının kürlenmiş olmasına özellikle dikkat edilmelidir. Harç, kauçuk spatula ile paralel ve çapraz hareketlerle yüzeye doldurulur ve kalıntılar yüzeyden kazınır. Ortam sıcaklığına bağlı olarak malzeme su kaybetmeden ve kurumadan (uygulamadan 20-30 dakika sonra) yüzey nemli sünger ile silinmelidir. BEYFIX DERZ DOLGU HARCI henüz ıslakken yüzeydeki kalıntılar kuru bir bezle silinmelidir. Renkli derz dolgu macununun zarar görmemesi için derz boşluklarına ağartıcı, muriatik asit, kireç sökücü vb. temizlik maddeleri uygulanmamalıdır.
PAKET
20 kg kraft torbadır. (PE takviyeli)
Bir palette 80 torba şilin (106 x 106 cm)
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurunuz.

KALİTE STANDARDI
TS EN 13888 standart CGI sınıfına uygundur.
C: Çimento esaslı
G: Derz dolgu macunu
1: Standart performans
CE Tebliğine uygundur.

GörünümBeyaz veya gri renkli toz.
Karışım oranı6-6.5 l su / 20 kg toz
TüketimDeğişken(bakınız Katalog, Derz Dolgu Tüketim Tablosu)
Uygulama Sıcaklığı+5°C ila +35°C
İşlem Zamanı35-40 dakika
Kapta Bekleme Süresi1 saat
Trafiğe Açma Süresi24 saat
Sıcaklık Dayanımı-30 °C ila +80°C
Eğilme Direnci≥2,5 N/mm2
Sıkıştırma Mukavemeti≥ 15 N/mm2
Aşındırıcı Direnç≤ 2000 mm3
Büzülme≤ 3 mm/m2
Su Emilimi30 dk. ≤ 5 g, 240 dak. ≤ 10 gr
tr_TRTurkish