Beyfix Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı
11 Ocak 2019
Beyfix Çimento Esaslı Elastik Su Yalıtım Malzemesi
10 Ocak 2019

Beyfix Akrilik Esaslı Su Yalıtım Malzemesi

TANIMI
Akrilik esaslı, kullanıma hazır, UV dayanımlı, çok elastik suyalıtım malzemesidir.
KULLANIM ALANLARI
Çimento esaslı yüzeyler ve brüt betonlarda, eğimli çatı ve teraslarda, dere, baca ve parapet kenarlarında su yalıtımı amacıyla kullanılır.
AVANTAJLARI
Kullanıma hazırdır. Uygulaması kolaydır. Mukavemeti yüksek ve çok elastiktir. UV dayanımlıdır.
YÜZEY HAZIRLIĞI
Uygulama yapılacak yüzey temiz ve kuru olmalı, yapışmayı engelleyecek gevşek yüzeylerden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Bozuk yüzeyler, çatlak ve kırıklıklar 24 saat öncesinde BEYFIX ince tamir harcı ve BEYFIX kalın tamir harcı ile düzeltilmelidir. Çatı eğimleri, yüzeyin göllenmesini önleyecek derecede olmalıdır. Uygulamadan önce 1/4 oranında suyla inceltilmiş BEYFIX ELASTOMERİK SU YALITIM MALZEMESİ yüzeye astar olarak sürülmelidir.
KULLANIM TALİMATI
Astar katın kurumasından sonra BEYFIX ELASTOMERİK SU YALITIM MALZEMESİ su ile seyreltilmeden +5°C ile +35°C arası ortam sıcaklığında fırça veya rulo yardımıyla yüzeye yatayda 3 kat, dikeyde 2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında sıcaklığa bağlı olarak 5-6 saat beklenilmeli, bir üst kata geçerken alt katın kuruması beklenilmelidir. Her kattaki fırça yönü birbirine dik olmalıdır. Uygulama alanındaki köşe ve diğer birleşim yerlerinde pah bandı ya da BEYFIX yalıtım filesi ile birlikte kullanılması önerilmektedir. Uygulama yapılmış yüzeyler 3-7 gün süreyle direk güneş ışığı rüzgar ve dondan korunmalı, bu sürenin sonunda üzeri seramik ile kaplanmalıdır.
AMBALAJ
18 kg’lık plastik kova
GÜVENLİK KURALLARI
Kullanım esnasında eldiven kullanılmalıdır. Temas halinde temas eden bölge bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal doktora başvurulmalıdır.
DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ
Açılmamış orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda, üst üste en fazla 4 kova konulmalıdır. Raf ömrü uygun depolama koşullarında üretim tarihinden itibaren 12 aydır
KALİTE BELGELERİ
TS EN 14891 / Haziran 2012 Standardı Belgelidir.
TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Görünüm Beyaz sıvı
Sarfiyat Miktarı 1.5 kg/m²/1 mm.
Yoğunluk 1.40 g/ml
Kopma Uzaması 150%
Uygulama Sıcaklığı +5°C ile +35°C arası
Katlar Arası Bekleme 5-6 saat
Su Geçirimsizlik ≥ 7 bar
Yapışma Mukavemeti ≥ 0,8 N/mm²
Çatlak Köprüleme ≥ 1,5 mm
Kapiler Su Emme ≤ 0,1 kg/m² h0,5
Üzerinin Kaplanma Süresi 3 -7 gün
Su Geçirimsiz Hale Gelme Süresi 7 gün
* Yukarıda belirtilen değerler +23 °C ve % 50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.