+90 318 225 20 02

Beyfix Kalın Tamir ve Tesviye Harcı

Beyfix Kalın Tamir ve Tesviye Harcı

TANIM

Çimento esaslı kaba tamir harcıdır.

KULLANIM ALANLARI

Brüt beton ve prefabrike beton gibi iç ve dış yüzeylerin onarımında ve sıvanmasında, seramik işleri gibi bitirmeden veya su yalıtımından önce düzgün bir yüzey sağlamak için tamir harcı olarak kullanılır.

AVANTAJLAR

Pürüzsüz ve sağlam bir yüzey oluşturur. Sertleştikten sonra dona, aşırı su ve hava koşullarına dayanıklıdır. 5-30 mm kalınlığa kadar uygulanabilir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Uygulama yüzeyi temiz, gevşek yüzeyler ve yapışmayı önleyecek tozdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama öncesi yüzey nemlendirilmelidir.

KULLANIM TALİMATLARI

25 kg BEYFIX İKİ TAMİR HARCI + 5 °C ile +35 °C arasındaki ortam sıcaklığında 5-5.5 lt suya hafifçe dökülerek düşük devirli (400-600 dev/dak) bir karıştırıcı ile homojen bir karışım elde edilecek şekilde karıştırılır. Harç 5-10 dakika olgunlaşmaya bırakılır, ardından uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika daha karıştırılır. Hazırlanan harç çelik mala ile basınç uygulanarak uygulama alanına doldurulmalı ve tüm yüzeye 30 mm’yi geçmeyecek şekilde eşit kalınlıkta uygulanmalıdır. Harç 45 dakika içerisinde tüketilmelidir. Uygulamadan sonra yüzey nemli bir süngerle düzeltilmeli ve 24 saat aralıklarla nemlendirilmelidir. Son kullanma tarihi geçmiş ve dökülmüş harçlar kullanılmamalıdır.

PAKET

25 kg kraft torbadır. (PE ile güçlendirilmiş)
Bir palet içinde 64 torba şilin (106 x 106 cm)

DEPOLAMA VE RAF ÖMRÜ

Kapalı orijinal ambalajında, serin ve kuru ortamda en fazla 2 palet üst üste bindirilebilir. Üretim tarihinden itibaren uygun depolama koşullarında raf ömrü 12 aydır.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Uygulama sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ürünle temas eden yerler bol su ile yıkanmalıdır. Yutulması halinde derhal tıbbi yardım isteyin.

KALİTE STANDARDI

TS EN 1504-3 Nisan 2008 standardına uygundur. R2 – Yapısal olmayan tamir harcı sınıfıdır.

CE Tebliğine uygundur..

GörünümGri Renkli Toz
Karışım Oranı5-5.5 l su / 25 kg toz
Tüketim2 kg/m2 (1 mm kalınlık için)
Uygulama Sıcaklığı+5°C ile +35°C
Kapta Bekleme Süresi45 dakika
Basınç Gücü≥15 MPa
Eğilme Direnci≥ 4N /mm2 (28 gün sonra)
Yapışma ile oluşan bağ≥0,8 MPa
Sınırlı Büzülme - Genleşme≥0,8 MPa
Kılcal Emilim≤0,5 kg/ m2.h0,5
Uygulama kalınlığı5-30 mm (tek kat)

* Yukarıda belirtilen değerler +23°C ve %50 bağıl nem için geçerlidir. Yüksek sıcaklıklarda süre kısalır, düşük sıcaklıklarda süre uzar.

tr_TRTurkish